7 жовтня на Волині та у світі: події, люди


День народження сьогодні відзначають екс-депутати Луцької міської ради Анатолій Бірюков та Роман Бондарук та журналісти Наталія Малімон й Ірина Костюк. Щиро вітаємо! Об этом сообщает vsamolete.in.ua со ссылкой на СМИ.

7 жовтня в історії:

3761 до н. е. — дата створення світу,від якої йде відлік часу в юдаїзмі.

1620 — закінчилася дводенна Цецорська битва – битва війська Речі Посполитої зі значно переважаючими в кількості турецько-татарськими військами на чолі з Іскандер-пашею біля села Цецора на річці Прут (Молдова). Польська армія була розгромлена. Загинув великий коронний гетьман Станіслав Жолкевський,поліг Михайло Хмельницький,у полон потрапили його син Богдан,княць Корецький,син Жолкевського та ін. Надалі 60-тисячна татарська армія пішла на Покуття і Львів,спустошуючи все навколо,і поверталася з походу з багатствами та більш як 100 тисячами полонених русинів (українців),із яких до Криму дійшло тільки 30 тисяч.

1806 — в Англії запатентовано копіювальний папір.

1879 — Австрія та Німеччина сформували оборонний союз проти можливої агресії з боку Росії.

1908 — Австро-Угорщина оголосила про анексію Боснії і Герцеговини,яка номінально належала Туреччині.

1910 — поблизу Санкт-Петербурга на очах десятків тисяч глядачів загинув визначний авіатор,український громадський і політичний діяч Лев Мацієвич,ставши таким чином першою жертвою російської й української авіації.

1913 — уперше у світі на заводі Генрі Форда в Детройті весь виробничий процес збирання автомобілів почав відбуватися за новою технологічною схемою – на конвеєрі.

1918 — у Полтаві відбулося відкриття Українського університету (з ініціативи товариства “Просвіта”). Навчальний заклад складався з двох факультетів – історико-філологічного та математично-природничого.

1926 — фашистська партія Італії проголошена партією держави.

1940 — німецькі та італійські війська увійшли в Румунію,щоб узяти під контроль стратегічно важливі нафтові родовища,і фактично окупували країну.

1943 — Макіївський металургійний завод ім. Кірова видав першу після вигнання німецьких окупантів мартенівську плавку.

1949 — утворення Німецької Демократичної Республіки.

1950 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію,що дозволила збройним силам ООН (фактично – американцям) перетнути 38-ту паралель,яка розділяє Північну і Південну Кореї,незважаючи на загрозу Китаю втрутитися у війну за такого сценарію.

1958 — Сирія і Єгипет скасували свої уряди,створивши єдиний уряд Об`єднаної Арабської Республіки.

1959 — радянська автоматична станція “Луна-3” вперше сфотографувала зворотний бік Місяця і передала його зображення на Землю.

1971 — фірма грамзапису “Motown Records” випустила перший сингл Майкла Джексона “Got to Be Were”.

1991 — президія Верховної Ради затвердила статут Національного банку України. День народження НБУ.

1993 — Верховна Рада прийняла Закон України “Про назву,структуру і кількісний склад нового парламенту України”. 450 депутатів нового парламенту мали працювати на професійній основі.

1995 — у Києві відбулося освячення відремонтованого Свято-Олександрівського костьолу (до ремонту це був планетарій).

2001 — початок війни США в Афганістані. У відповідь на теракти 11 вересня у Нью-Йорку і Вашингтоні та реагуючи на відмову руху Талібан видати США “терориста №1” Осаму бін Ладена,американські збройні сили почали операцію “Відплата” й завдали ракетно-бомбових ударів по стратегічних позиціях талібів в Афганістані. Із підтримкою дій США виступили керівники Великої Британії,Німеччини та Росії.

7 жовтня народились:

1765 — Міхал Огінський,польський композитор,громадський і політичний діяч.

1777 — Американська революційна війна: американці перемогли британців у другій битві біля Саратоги.

1885 — Нільс Бор,данський фізик,творець першої квантової теорії будови атома,автор принципу доповнюваності,один з
основоположників квантової механіки. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1922 р.

1900 — Генріх Гіммлер,один із головних політичних і військових діячів Третього Рейху,рейхсфюрер СС,шеф баварської поліції (з 1933 р.),шеф поліції і таємної поліції (гестапо,з 1936),міністр внутрішніх справ Німеччини (з 1943 р.). Військовий злочинець,творець концентраційних таборів. Гітлер позбавив його всіх постів,коли дізнався,що Гіммлер веде таємні переговори з союзниками про укладення сепаратного миру. Гіммлер покінчив життя самогубством після затримання англійцями 23 травня 1945 р.

1934 — Ульріка Майнгоф,західнонімецька журналістка,організаторка,діячка та ідеолог терористичного руху (лідерка “Фракції Червоної армії” (РАФ)). Загинула у в`язниці особливого режиму “Штамхайм” за дивних обставин.

7 жовтня іменини святкують: Владислав

7 жовтня вшановують пам`ять Теклі Заріниці. Кажуть,що з Теклі дні швидко добігають кінця,ночі темнішають,а зорі стають багряними. У народі також вірили,що на Теклі «все що зав`яжеш,не розв`язати»: щастя буде міцним,а весілля – добрим,тому в цей день часто грали весілля.

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» ([email protected]).


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/7-zhovtnia-na-volyni-ta-u-sviti-podii-liudy/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя